PlayStation 4 ile PlayStation 4 Pro’nun farkı ne?

Soru CevapCategory: TeknolojiPlayStation 4 ile PlayStation 4 Pro’nun farkı ne?
Kadir asked 4 ay ago

Bu iki konsol arasındaki fark nedir?

1 Answers
Best Answer
degre Staff answered 4 ay ago

PS4 Pro, mevcut PS4 konsoluna oldukça ilginç geliştirmeler getiriyor. Bu yeni konsol HDR playback özellikleri ve güncellenmiş dahili bileşenlerin yanında 4K olanağına sahip.

Orijinal PS4 disk sürücü ve iki USB girişi için, bir boşlukla ayrılmış iki katmana sahipken, PS4 Pro‘da üç katman mevcut. Yeni cihaz yani Pro eskisine göre biraz daha büyük; 2 cm daha derin ve 2 cm daha geniş. Ağırlık olarakta PS4 Pro yarım kilogram daha ağır.

PS4 Pro’da ekstra bir USB girişi daha var ve bu USB girişi 3.0 ı destekliyor. Bunun dışında PS4 Pro bir optik ses girişi barındırıyor. Görüntü bağlantı noktası olarakta PS4’teki HDMI 1.4 yerine 4K ya izin veren HDMI 2.0 girişi bulunmakta.

PS4 Pro’da duyduğumuz söylentilerin aksine Ultra HD Blu-ray player bulunmuyor. Cihaz tıpkı orijinal PS4’te olduğu gibi Full HD 1080p Blu-ray diskleri oynatabiliyor.
Dahili Donanım
PS4 Pro’da PS4’teki gibi AMD Jaguar x86-64 8-core CPU kullanılıyor ama hızı 1.6 GHz’den 2.1 GHz’e yükseltilmiş. GPU’da ise çok daha büyük bir performans iyileştirmesi var, iki katına çıkarılan GPU gücünün yanında buradaki saat hızı da 800 MHz’den 911 MHz’ye çıkmış.

PS4 Pro modelin Wi-Fi bağlantı özellikleri geliştirilmiş ve Pro’ya 1 GB DDR3 RAM eklenmiş.

Your Answer