Lipton Ice Tea’den Renksiz Kutular

Lipton Ice Tea’den Renksiz Kutular

Bir farkındalık yaratmak için kolları sıvayan Lipton, Migros ve Toplum Gönüllüleri vakfından güzel bir adım.

Lipton Ice Tea’nin reklam yüzü olan Hayko Cepkin’in de destek verdiği projede, İce Tea 330 ml metal içecek kutuları siyah beyaz olarak üretilmiş. Kutuların renksiz üretilme amacının ise köylerdeki ihtiyacı olan okulların yeniden boyanmasına destek amaçlı fon sağlamak olduğu belirtiliyor.Gençler tarafından yaratılan bu kampanya farkındalık yaratmak anlamından çok güzel bir adım olmuş.

İlk Samsun Vezirköprü Yürükçal İlkokulu’nun iç ve dış boyası yapılmış. Üstelik bu boya işleri kampanyayı ortaya çıkaran gençler ve Hayko Cepkin’in katılımıyla tamamlanmış.

Toplum Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Jülide Erdoğan gençlerin bu projeye olan katkılarını şöyle paylaşıyor:

Gençler 15 yıldır yaşadıkları bölgelerdeki yerel ihtiyaçları belirliyor ve bu ihtiyaçlara yönelik çalışmalar yapıyor. Bugün Türkiye’de 12 milyon 899 bin 667 genç bulunuyor. Genç nüfus, toplam nüfusun %16,4’üne karşılık geliyor. Sadece 2016 yılında 63.096 proje gönüllüsü, hayata geçirdikleri proje, aktivite ve etkinliklerde 2.330.849 saat gönüllülük yaparak, 33.727.384 TL değerinde katma değer üretti. Türkiye’nin 80 ilinde 129 gençlik örgütlenmesi ile toplumsal barış yolunda hayata geçirilen bu projeler toplumu dönüştürmeye devam ediyor.

DincerDegre