Galaxy S8, S9 ve Note 8’de Bixby tuşunu Kapatma

3593total visits.

Eğer bir Galaxy S8, S8 Plus, S9 veya Note 8 telefonunuz varsa Bixby tuşundan kurtulmak istiyor olabilirsiniz.

Çünkü telefonun sol tarafında ses aç kapa tuşunun altında Bixby tuşu bulunuyor ve telefonunuzu cebinizden çıkarırken  yanlışlıkla o tuşa değmeniz kaçınılmaz.

Bixby Nedir?

Bixby, iPhone un Siri sine benzer bir uygulama. Genellikle sesle kontrol edilen Bixby, bazı işlemleri ekrana dokunmadan halletmenizi sağlıyor.

[Ads]

Bixby e Hava durumundan tutun, ekranın ışığını kısmaya kadar her şeyi yaptırabilirsiniz. Bixby nin tek sorunu Türkçe bilmiyor, ingilizce komut verilebiliyor ama ilerdeki güncellemelerle Türkçe desteğinin geleceği söyleniyor.

Bixby tuşunu Kapatma

Pek çok insan benim gibi telefonun sol tarafındaki Bixby tuşundan rahatsız durumda.

Her ne kadar bu tuş, telefonun kişisel asistan özelliğini sık kullanan kişiler için oldukça büyük bir kolaylık olsa da, asistanı kullanmayan kişiler için her sesi kısmaya çalıştıklarında veya telefonu ceplerinden çıkartmaya çalıştıklarında yanlışlıkla tuşa basmaları anlamına geliyor ve insanı sinir ediyor.

Bixby’yi kapatmak istiyorsanız Bixby tuşuna basarak Bixby Home u açın Ayarlar (Settings – sağ üst köşedeki çark simgesi) menüsüne girdiğinizde, Bibxy Tuşu (Key) seçeneğini seçerek “Hiçbir şeyi açma” (Don’t open anything) seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Işte Bixby Home tuşunu kapatmak bu kadar basit.

Leave a Reply